Deflektor żeliwny 15 - 25 kW promiennik z hakiem mocującym LIGHT wersja lżejsza

 • Dodaj recenzję:
  • Symbol produktu: 10395
  • Producent: DOMER
  • Kod producenta EAN: 5902429311550
  • Waga: 3 kg
  • Dostępność: DOSTĘPNY - DUŻA ILOŚĆ
  • szt.
  • Cena netto: 41,82 zł 51,44 zł

  UWAGA! Nie należy montować deflektora zimnego, czyli zaraz po odebraniu przesyłki. Zaleca się położyć deflektor na czopuchu aby stopniowo osiągnął on temperaturę panująca wewnątrz kotła. Nieprawidłowy montaż może spowodować szybsze zużywanie się, pęknięcia, a nawet połamanie sie deflektora zaraz po rozpaleniu co nie podlega reklamacji.

  Deflektor do pieca z podajnikiem ślimakowym inaczej zwany promiennikiem lub rozbijaczem ognia. Do podajników od 15 do 25 kW. Wykonany jest z najwyższej jakości żeliwa. Posiada standardowe wymiary przez co pasuje do większości podajników z zakresu tych mocy. Może być również zastosowany w podajnikach innych mocy niż wymienione pod warunkiem, że producent podajnika zaleca zastosowanie promiennika o takiej średnicy. Deflektor posiada otwór z gwintem wewnętrznym M12. Dzięki temu można według potrzeb dostosować odpowiednią wysokość na jakiej deflektor będzie wisieć nad paleniskiem. Natomiast zalecana wysokość umieszczenia deflektora nad paleniskiem to ok. 15 cm. W związku z dużą wagą tego elementu wysyłka za pośrednictwem kuriera.

  Proces spalania węgla nie kończy się w palenisku. Z paleniska retortowego uchodzą produkty spalania, zawierające zawsze pewne ilości substancji palnych (gazy i opary smół oraz sadza), które powinny dopalić się w komorze spalania nad palnikiem. Do spalenia niezbędne są cztery czynniki: obecność powietrza (tlenu), dobre wymieszanie substancji palnych z powietrzem, odpowiedni czas kontaktu substancji palnych z powietrzem oraz temperatura wyższa od temperatury zapłonu substancji palnych. Jeśli niedopalone produkty spalania z paleniska trafią przedwcześnie na zimne powłoki wodne o temperaturze nieprzekraczającej 150°C (ścianki płaszcza wodnego lub awaryjnego rusztu wodnego) – spalanie zostaje przerwane i niedopalone spaliny trafiają do wymiennika, co skutkuje kondensacją (skraplaniem) smoły na powierzchniach chłodzących. Na smole bardzo łatwo osadza się pył i sadza, które ze spolimeryzowaną – w miarę upływu czasu – smołą tworzą trudne do usunięcia osady o silnie izolacyjnych właściwościach.

  Deflektor montowany w kotle nad palnikiem ma za zadanie wymieszać spaliny i powietrze oraz utrzymać w środowisku spalania wysoką temperaturę. Jest to najczęściej bardzo płaski walec żeliwny lub ceramiczny, o średnicy 200-300mm i wysokości 10-15mm (żeliwny) lub 30-50mm (ceramiczny), montowany na wysokości 100-150mm nad górną krawędzią palnika. Liczne badania udowodniły niezbicie, że jego obecność jest niezbędna z punktu widzenia czystości spalin oraz sprawności wymiennika ciepła.

  WYMIARY DEFLEKTORA
  Średnica - 170 mm
  Grubość - 20 mm
  Hak - 50 mm
  Gwint wewnętrzny: M12
  Waga deflektora - 3kg