Palnik żeliwny Ewmar-Ness bez motoreduktora 15 - 35 KW

 • Dodaj recenzję:
  • Symbol produktu: 7791
  • Producent: EWMAR-NESS
  • Kod producenta EAN: 2001230077914
  • Waga: 100 kg
  • Dostępność: PRODUKT CHWILOWO NIEDOSTĘPNY
  • szt.
  • Cena netto: 1 085,69 zł 1 335,40 zł

  Podajnik ślimakowy jest to urządzenie służące do podawania paliwa stałego za pomocą śruby (ślimaka) umieszczonej wewnątrz koryta ze zbiornika opału bezpośrednio na palenisko w kotle. Dzięki temu paliwo podawane jest systematycznie i równomiernie co wpływa na ekonomiczną pracę oraz wygodę użytkowania.

  OPIS TECHNICZNY

  Palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym nowej generacji jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-32mm. Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-32mm (od miałów do groszków). Palnik bez zmian konstrukcyjnych pracuje również bez zarzutu na bio-paliwach jak palety i zrębki.
  Konstrukcja nowej dyszy palnika i zastosowanie nowego sposobu podawania paliwa pozwala na stosowanie paliw tzw. trudnych, np. węgle z wysoką liczbą rogi (spiekalnością), które to lubią tworzyć w palenisku spieki. Do konstrukcji podajnika wykorzystywane jest żeliwo, natomiast ślimak wykonany jest z żeliwa feroidalnego. Wpływa to na zwiększenie odporności na korozję, co daje użytkownikowi dłuższą żywotność. Ma to ogromne znaczenie przy użytkowaniu miału, który nie występuje w stanie suchym (pamiętajmy, że węgiel zawiera siarkę, która z wilgocią zwiększa korozję). Zastosowanie żeliwa wpływa na zmniejszenie głośności pracy podajnika i wykazuje mniejszą tendencję do przekazywania drgań na pozostałe elementy kotła. Żeliwo jest niewrażliwe na deformacje spowodowane temperaturą, co ma znaczenie w przypadku ślimaka, który podczas obniżenia paliwa w palenisku mocno się nagrzewa.


    Jako zawleczkę producenci polecają śrubę Fi 5 mm z niepełnym gwintem, pełny gwint osłabia właściwości zawleczki - śruby. Śruba o twardości 8,8.
  Produkt w obecnej formie jest dopracowany i przetestowany, godny polecenia.
  Podajniki te stosowane są w kotłach ogrzewających powierzchnie do 320 m2. Przy czym uzależnione jest to od kubatury budynku, stopnia ocieplenia czy stosowanego paliwa.

  WYMIARY PODAJNIKA:

  - długość całkowita: 1000 mm
  - długość kołnierza mocującego kosz zasypowy: 240 mm
  - szerokość kołnierza mocującego kosz zasypowy: 210 mm
  - długość paleniska: 310 mm
  - szerokość paleniska: 230 mm
  - wysokość płyty przyłączeniowej: 290 mm
  - szerokość płyty przyłączeniowej: 250 mm
  - odległość od płyty przyłączeniowej do końca paleniska: 370 mm