Panel sterujący regulator pokojowy termostat FOSTER PHOBOS

  • szt.
  • Cena netto: 180,00 zł Cena brutto: 221,40 zł

  • Kup teraz, zapłać za 30 dni.
    Szybkie płatności Blik.

PANEL POKOJOWY, ZDALNE STEROWANIE STEROWNIKIEM KOTŁA PHOBOS

DO STEROWNIKÓW SERII FUEGO I SIGNUM 500

 

 

Cechy szczególne:

  • produkt polski
  • doskonała jakość
  • wersja przewodowa
  • intuicyjna obsługa

 

Termostat pokojowy/Panel pokojowy PHOBOS jest elementem rozszerzająco zasięg działania i funkcjonalność regulatora temperatury. Stosowany jest głównie do współpracy z regulatorami z serii FUEGO Plus (modele 5Klasa i EcoDesign) oraz wybranymi modelami Signum serii 500

Panel ten umożliwia podgląd stanów alarmowych, zmianę/podgląd temperatur, zmianę/podgląd parametrów regulatora w czasie rzeczywistym z odniesieniem skutku na obu podłączonych panelach jednocześnie. Zmiany wprowadzone są natychmiastowo. Dodatkowo posiada czujnik, którym dokonuje pomiaru w miejscu instalacji urządzenia, tak więc jest termostatem pokojowym. W odniesieniu do tego odczytu może następować sterowanie regulatorem temperatury i procesem spalania. Urządzenie posiada nowoczesny, atrakcyjny wygląd oraz solidna konstrukcja (metalowa malowana proszkowo obudowa + front z tworzywa).

 

Regulatory pokojowe sterują pracą kotła na podstawie temperatury w pomieszczeniu, w którym są montowane. Taka forma sterowania kotłem zapewnia właściwy przebieg procesu spalania i tym samym ekonomiczne wytwarzanie ciepła. Dzięki regulatorom ciepło przekazywane jest tylko wtedy, kiedy jest na nie zapotrzebowanie i tylko we wskazane miejsce tak, aby wszędzie panowała pożądana, ustalona przez domowników temperatura. Taka regulacja poziomu temperatury, dostosowana do pory dnia i nocy, zapewnia mniejsze zużycie prądu oraz oszczędzanie energii cieplnej. Funkcje regulatora mogą mieć charakter użytkowy (np. ustalenie w jakich godzinach ma być utrzymana określona temperatura w budynku) lub dotyczyć samego algorytmu pracy urządzenia grzewczego (np. temperatury wody kotłowej). Kiedy temperatura w budynku spadnie poniżej określonej przez użytkownika, regulator wymusza pracę źródła ciepła. Jest to regulacja ze sprzężeniem wstecz, czyli regulator nie przewiduje i nie monitoruje ilości traconego ciepła, a reaguje na realne zmiany, które skutkują modyfikacją temperatury.