Pellet czyszczący do kominów granulat GEB 1,5 kg

 • Dodaj recenzję:
  • Symbol produktu: 9864
  • Kod producenta EAN: 3283988216107
  • Waga: 1.5 kg
  • Dostępność: DOSTĘPNY - DUŻA ILOŚĆ
  • szt.
  • Cena netto: 10,57 zł 13,00 zł

  PELLET CZYSZCZĄCY DO KOMINKÓW GEB - OPAKOWANIE 1,5 KG

   

  Cechy szczególne:

  • doskonale czyści i konserwuje komorę spalania

  • zmniejsza emisję szkodliwych związków do atmosfery

  • środek ekologiczny

  • pomaga wypalać sadzę

  • najpopularniejsze na rynku

  • w formie pelletu

  DANE TECHNICZNE

  • granulki o średnicy 6mm
  • poziom wilgotności <10%
  • ilość popiołu <1%
  • na bazie nieprzetworzonych łusek lnu i substancji aktywnych
  • odpowiedni do wszystkich typów przewodów kominowych
  • nie stosować do przygotowania potrwa mających bezpośredni kontakt z dymem i ogniem (grillowanie, wędzenie)
  • chronić przed wilgocią

  OPIS PRODUKTU

  Pellet czyszczący Propfeu zawiera substancję powodujące katalityczne dopalanie smolistych osadów i sadzy gromadzących się w komorach spalania urządzeń grzewczych i przewodach kominowych. Osady te są najczęstszą przyczyną spadku sprawności kotłów i pieców oraz przyczyną pożarów przewodów kominowych. Regularne stosowanie pelletu czyszczącego GEB zmniejsza ryzyko pożaru, ułatwia czyszczenie mechaniczne kominów i komór spalania, redukuje koszty ogrzewania poprzez poprawę sprawności urządzeń (redukcja strat energii o 6-8%) na granulaty. Pozostałości te są odpowiedzialne za większość pożarów w kominach. Mechaniczne czyszczenie kominów jest obowiązkowe. Dodatkowe użycie pelletu do czyszczenia kominów zwiększa skuteczność czyszczenia mechanicznego. Ponadto regularne stosowanie pelletu do czyszczenia kominów pozwala utrzymać optymalną wydajność urządzeń.

  Sposób użycia:

  Kotły na pellet lub ziarno - Wsypać zawartość torebki do zasobnika kotła. współspalać ze zbożem lub pelletem grzewczym. Operację powtarzać każdorazowo po spaleniu 450 - 500 kg pelletu lub ziarna.

  Kotły na ekogroszek - Wsypać zawartość torebki do prawie opróżnionego zbiornika kotła. Wymieszać z pozostającym w zasobniku węglem, a następnie spalić w palniku retortowym kotła. Operacje powtarzać każdorazowo po spaleniu 300 - 350 kg węgla.

  Uwaga! Wymieszanie pelletu czyszczącego z mokrym opałem może zmniejszyć jego wydajność.

  PO CO CZYŚCIĆ KOCIOŁ

  W celu oszczędnego zużycia paliwa oraz uzyskania deklarowanej mocy i sprawności cieplnej kotła niezbędne jest utrzymanie w należytej czystości komory spalania i kanałów konwekcyjnych. Podczas gdy użytkowanie naszej instalacji centralnego ogrzewania przebiega we właściwy sposób, nie możemy w stanie powstrzymać zabrudzeniu w środku kotła będącego źródłem ciepła. Wypalanie paliw stałych powoduje osadzanie się sadzy i popiołu na ścianach przewodów spalinowych. To z kolei jest przyczyną obniżenia mocy cieplnej kotła oraz podwyższenia zużycia paliwa. Jest to wywołane poprzez pomniejszony ciąg kominowy i przyspieszenie spalania opału.Więc, żeby udaremnić pogorszenia się własności cieplnych naszego kotła powinniśmy nie zapomnieć o jego częstym czyszczeniu.

  W komorze paleniskowej kotła szczególną uwagę należy zwrócić na okresowe oczyszczanie mikroszczelin w płycie paleniska automatycznego. Czyszczenia kanałów konwekcyjnych, w których osiadają lotne popioły należy dokonywać systematycznie, co 3÷7 dni, a w szczególności przy użytkowaniu kotła w trybie „paleniska tradycyjnego". Znaczącą kwestią jest częstotliwość przeprowadzania czyszczenia kotła c.o. W przypadku, gdy palonym przez nas paliwem jest węgiel albo odpowiednie gatunkowo drewno, powinno wystarczyć czyszczenie raz na parę tygodni. Natomiast gdy spalamy koks to powinniśmy przeprowadzać to wyraźnie częściej - raz na 7 do 10 dni. Natomiast raz na parę lat powinno się przeczyścić kocioł z tzw. kamienia. Do tego stosujemy specjalne roztwory rozpuszczające osad (np. wodny roztwór kwasu chlorowodorowego).

  Do czyszczenia służą narzędzia, w które wyposażony jest kocioł. Czyszczenie kanałów konwekcyjnych kotła umożliwiają drzwiczki wyczystne przednie oraz drzwiczki rozpalno-zasypowe. Dodatkowo należy dokonywać okresowego oczyszczania znajdującej się w tylnej części kotła komory powietrznej, w której gromadzi się pył spadający z płyty paleniska automatycznego. Czyszczenia takiego dokonuje się poprzez wyczystkę boczną.

  Do porządkowania kotłów na paliwa stałe stosujemy druciane szczotki lub pogrzebacze. Duże kotły można porządkować sprężonym powietrzem. Czyszczenie przeprowadza się przez otwory wyczystne kotła, pamiętając o tym, żeby przepustnica spalin w czopuchu była otwarta. Kotły mogą mieć bogatą liczebność tych otworów i rozmaicie je zlokalizowane (u góry, z boku lub z tyłu). Pozostały popiół sprzątamy przez wyczystkę w dolnej części kotła z pomocą wygarniacza. Po ukończeniu pracy musimy pamiętać o tym, żeby hermetycznie zamknąć wszelkie otwory wyczystne.

  Istotnym również dla prawidłowej eksploatacji kotła jest czyszczenie przewodu kominowego.

  Po zakończeniu sezonu grzewczego lub w innych przypadkach planowanego wyłączenia kotła należy doprowadzić do wypalenia się zasypanej porcji paliwa. Po wygaszeniu kotła i ostudzeniu należy usunąć z paleniska wszystkie pozostałości po spalonym paliwie i dokonać czyszczenia oraz konserwacji całego kotła. Należy dokonać konserwacji (poprzez przesmarowanie olejem) wewnętrznych przegród komory paleniskowej oraz wszystkich elementów ruchomych. Na okres przerwy w funkcjonowaniu kotła w szczególności zabezpieczyć należy mechanizm podający paliwo do komory paleniskowej poprzez przesmarowanie poziomych prowadnic.