Ślimak stalowy do podajnika - Domer, Pancerpol 100 kW - 1260 mm - długi

 • Dodaj recenzję:
  • Symbol produktu: 5500
  • Producent: PANCERPOL
  • Kod producenta EAN: 2001230055004
  • Waga: 14.5 kg
  • Dostępność: DOSTĘPNY - DUŻA ILOŚĆ
  • szt.
  • Cena netto: 305,98 zł 376,36 zł

  Oferowany przez nas ślimak przeznaczony jest do podajników o mocy 100 kW. Długość oski ślimaka 1260 mm, średnica ośki 25 mm. Ślimak o takich parametrach stosowany jest w większości podajników o mocy 100 kW i zbliżonej. Sposób montowania w motoreduktorze - zawleczka. Elementem charakterystycznym jest tzw. "język" na końcu ślimaka. Jest to odcinek o długości 40 mm bez wewnętrznej osi. Jego odpowiednia konstrukcja powoduje, że opał nie jest dopychany do tylnej ścianki kolana w podajniku a wypychany jest centralnie w górę paleniska.

   
  BUDOWA
  Ślimak w całości wykonany jest ze stopów stali, dzięki której jest on bardzo wytrzymały. Zastosowanie surowców najwyższej jakości gwarantuje długoletnią pracę, bezawaryjność i estetykę wykończenia. Hartowana stal zapewnia ochronę przed wysokimi temperaturami występującymi w obrębie paleniska gdzie dochodzi do spalania opału. Ślimak zakończony jest pazurem, który charakteryzuje się innowacyjnym rozwiązaniem chronionym patentem. Dzięki specyficznej budowie zakończenie zapewnia wypychanie opału wprost do paleniska i zapobiega jego cofaniu się z powrotem do podajnika. Zapobiega to awariom podajnika, samego ślimaka oraz innych części pieca.

  UWAGA !!! Ślimak ten zastosować można do wielu typów podajników. Kryterium doboru są wymiary dostępne poniżej. W przypadku gdyby Państwa ślimak był krótszy od oferowanego a pozostała grupa wymiarów byłaby właściwa można zastosować ten ślimak po wcześniejszym jego skróceniu.

  PARAMETRY TECHNICZNE
  - długość osi ślimaka: 1260 mm
  - długość tzw. "języka": 40 mm
  - grubość zwoju ślimaka: 5 mm
  - grubość zwoju ślimaka na odcinku tzw. "języka": 8 mm
  - średnica ośki: 25 mm
  - średnica ślimaka z uzwojeniem: 84 - 85 mm
  - skok zwoju ślimaka: około 80 mm
  - sposób połączenia z motoreduktorem: zawleczka