Smar do podajników na ekogroszek Carbosmar - 1 litr

  • Symbol produktu: 8855
  • Kod producenta EAN: 5905669871013
  • Waga: 1 kg
  • Dodaj recenzję:


  • Historia ceny
  • Dostępność: DUŻA ILOŚĆ
  • szt.
  • Cena netto: 24,87 zł Cena brutto: 30,59 zł

  • Kup teraz, zapłać za 30 dni.
    Szybkie płatności Blik.

 

Czym jest Carbosmar?
Carbosmar to płynny dodatek do kotłów na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym, ale również sprawdza się w kotłach o innych systemach podawania węgla o czym świadczą liczne opinie i informacje z rynku.

 

Dlaczego warto stosować Carbosmar?
Redukcja hałasu!

 

Niższe zużycie energii elektrycznej.
Dźwięk łamanego w podajniku węgla jest uciążliwy dla domowników (szczególnie nocą). Carbosmar sprawia, że praca kotła staje się jednostajna i pozbawiona trzasków. Smarne właściwości Carbosmaru znacznie zmniejszają opory przetaczania węgla, tym samym silnik elektryczny, który napędza ślimak poprzez reduktor zużywa do 40% mniej energii. Należy też pamiętać, że elementem wykonawczym w obwodzie zasilania silnika i wentylatora najczęściej jest przekaźnik elektromagnetyczny, który załączając silnik (obciążenie indukcyjne) w trybie dużego obciążenia zużywa swoje styki, mogą się one nawet skleić, a to powoduje zawsze zatrzymanie pracy kotła.

 

Zabezpieczenie przed korozją. Substancje chemiczne znajdujące się w Carbosmarze redukują działanie kwasu siarkawego oraz innych agresywnych związków chemicznych które odpowiadają za niskotemperaturową korozję chemiczną komory spalania i podajnika. Regularne stosowanie Carbosmaru może wydłużyć bezawaryjną okres eksploatacji kotła nawet o 3 lata.

 

Mniejsza ilość popiołu. Carbosmar powoduje , iż powstały w wyniku spalania popiół ma dużo mniejszą granulację, jest bardziej sypki, nie tworzą się spieki w palenisku, dzięki temu rzadzie trzeba go wyrzucać.

 

Zerwanie zawleczki. Właściwości smarujące Carbosmaru sprawiają, że ryzyko zerwania zawleczki spada praktycznie do zera.

 

Czy Carbosmar jest trujący?
Nie! Carbosmar to środek ekologiczny, całkowicie bezpieczny dla środowiska i osób mających z nim kontakt, stosowany zgodnie z instrukcją nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia. W celu uzyskania tak łagodnego dla środowiska produktu w procesie produkcji nie zostały użyte żadne szkodliwe lub trujące substancje. Niewielkie ilości barwnika (niebieski) mają tylko podkreślać, że nie jest to produkt spożywczy. Carbosmar posiada atest Polskiego Związku Higieny (PZH) nr. HK/K/0479/01/2016.

 

Czy działanie Carbosmaru zostało potwierdzone badaniami?
Tak! Carbosmar został przebadany w Instytucie Energetyki Cieplnej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, wszystkie jego zalety są potwierdzone badaniami, z którymi można się zapoznać. (Sprzedawca udostępnia folder z wynikami badań).

 

Nigdy nie słyszałem/słyszałam o Carbosmarze!
Carbosmar to nowość na rynku i jedyny taki innowacyjny produkt, wytwarzany jest z polskich surowców. Jego receptura jest chroniona patentem polskim i europejskim. W 2016 roku Carbosmar został wyróżniony prestiżową nagrodą „Róża Biznesu” w kategorii „Produkt roku” W roku 2017 jego wynalazca otrzymał nagrodę w kategorii “Innowator”.

 

 

Koszt stosowania Carbosmaru.
Zakładając, że na pełny zasobnik węgla (ok 125 kg ekogroszku = ok 5 worków) potrzeba 250 ml Carbosmaru, to dzienny koszt użycia Carbosmaru TO JEDYNIE KILKADZIESIĄT GROSZY!

 

Jak stosować Carbosmar?
Carbosmar stosuje się poprzez wlanie odpowiedniej porcji (ok 250 ml) bezpośrednio i centralnie na pryzmę węgla pełnego zasobnika. Ważne jest aby wspomnianą porcję wlewać w jedno miejsce powoli tak aby środek spłynął poprzez węgiel na dno zasobnika.

 

Podsumowanie:

Zastosowanie ciekłego smaru do kotłów zasilanych podajnikiem ślimakowym opalanych węglem kamiennym powoduje:
– zmniejszenie tarcia pomiędzy węglem a podajnikiem ślimakowym oraz pomiędzy bryłkami węgla,
– zmniejszenie zużycia elementów mechanicznych podajnika, jego napędu i zabezpieczeń,
– redukcję uciążliwego hałasu spowodowanego kruszeniem węgla przez ślimak,
– zmniejszenie zużycia energii elektrycznej pobieranej przez silnik napędowy ślimaka,
– zmniejszenie zużycia styków przekaźników sterownika oraz elementów silnika napędowego,
– zmniejszenie korozji elementów podajnika i komory spalania powodowaną przez lotne związki siarki.

 

Istotną zaletą zastosowania ciekłego smaru do kotłów zasilanych podajnikiem ślimakowym opalanych węglem kamiennym jest uzyskanie dodatkowych korzyści ekologicznych. Polegają one na obniżeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery przez producentów energii elektrycznej oraz redukcji związków siarki, emitowanych w wyniku procesu spalania w kotłach.