Układ nawęglania kotła, podajnik ślimakowy Ekoenergia 15 - 25 KW T.P/L

 • Symbol produktu: 8985
 • Producent: EKOENERGIA
 • Kod producenta EAN: 2001230089856
 • Waga: 100 kg
 • Dodaj recenzję:


 • Historia ceny
 • Dostępność: KILKA SZTUK
 • szt.
 • Cena netto: 2 125,83 zł Cena brutto: 2 614,77 zł

 • Kup teraz, zapłać za 30 dni.
  Szybkie płatności Blik.

Podajnik ślimakowy jest to urządzenie służące do podawania paliwa stałego za pomocą śruby (ślimaka) umieszczonej wewnątrz koryta ze zbiornika opału bezpośrednio na palenisko w kotle. Dzięki temu paliwo podawane jest systematycznie i równomiernie co wpływa na ekonomiczną pracę oraz wygodę użytkowania.

OPIS TECHNICZNY

Palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym nowej generacji jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-32mm. Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-32mm (od miałów do groszków). Konstrukcja nowej dyszy palnika i zastosowanie nowego sposobu podawania paliwa pozwala na stosowanie paliw tzw. trudnych, np. węgle z wysoką liczbą rogi (spiekalnością), które to lubią tworzyć w palenisku spieki. Do konstrukcji podajnika wykorzystywane jest żeliwo, natomiast ślimak wykonany jest z żeliwa feroidalnego. Wpływa to na zwiększenie odporności na korozję, co daje użytkownikowi dłuższą żywotność. Ma to ogromne znaczenie przy użytkowaniu miału, który nie występuje w stanie suchym (pamiętajmy, że węgiel zawiera siarkę, która z wilgocią zwiększa korozję). Zastosowanie żeliwa wpływa na zmniejszenie głośności pracy podajnika i wykazuje mniejszą tendencję do przekazywania drgań na pozostałe elementy kotła. Żeliwo jest niewrażliwe na deformacje spowodowane temperaturą, co ma znaczenie w przypadku ślimaka, który podczas obniżenia paliwa w palenisku mocno się nagrzewa. Podajnik ślimakowy Ekoenergia 15-25 kW wyposażony jest w motoreduktor. Obudowa motoreduktora wykonana jest ze stopu aluminium. Silnik napędowy reduktora posiada deklarację zgodności CE. Charakteryzuje się on bardzo wysoką trwałością i wykonaniem. Moc silnika w zastosowanym motoreduktorze to 0,09 kW (90 W). Motoreduktor kręci się z prędkością 1 obrót na minutę. Tuleja w motoreduktorze ma wymiar Fi 25 mm. Łączona jest ze ślimakiem na zawleczkę. Jako zawleczkę producenci polecają śrubę Fi 5 mm z niepełnym gwintem, pełny gwint osłabia właściwości zawleczki - śruby. Śruba o twardości 8,8. Produkt w obecnej formie jest dopracowany i przetestowany, godny polecenia.

Podajniki te stosowane są w kotłach ogrzewających powierzchnie do 200 m2. Przy czym uzależnione jest to od kubatury budynku, stopnia ocieplenia czy stosowanego paliwa.

W SKŁAD SPRZEDAWANEGO ZESTAWU WCHODZĄ:

- podajnik ślimakowy wraz ze ślimakiem (elementy żeliwne)
- palnik w postaci żeliwnego paleniska (prostokątny)
- motoreduktor
- przewód zasilający do motoreduktora o długości 3 m

PODAJNIK SPALA EKOGROSZEK I MIAŁ

WYMIARY PODAJNIKA:

- długość całkowita: 1055 mm
- długość kołnierza mocującego kosz zasypowy: 250 mm
- szerokość kołnierza mocującego kosz zasypowy: 250 mm
- długość paleniska: 245 mm
- szerokość paleniska: 205 mm
- wysokość płyty przyłączeniowej: 280 mm
- szerokość płyty przyłączeniowej: 230 mm
- odległość od płyty przyłączeniowej do końca paleniska: 345 mm