Zawór trójdrożny mieszający - 1 cal DN 25 - Afriso mieszacz

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • Cena netto: 169,02 zł 207,90 zł

  OPIS PRODUKTU

  ARV 388
  3-drogowy obrotowy zawór mieszający wykonany z mosiądzu. Wyposażony w pokrętło do regulacji ręcznej.

  Zawory 3-drogowe ARV stosowane są zwykle jako zawory mieszające, gdzie wymaganą temperaturę wody uzyskuje się poprzez zmieszanie w odpowiednich proporcjach gorącej wody z kotła z chłodniejszą wodą z powrotu. Mogą jednak być również stosowane jako zawory rozdzielające lub przełączające, gdy wymagany jest rozdział strumienia wody z kotła na dwa obwody. Czytelna skala znajdująca się na pokrywce pokrętła umożliwia precyzyjne określenie stopnia otwarcia zaworu. Pogrubiony fragment obwodu pokrętła odzwierciedla położenie zwieradła wewnątrz zaworu. Każdy zawór dostarczany jest z dwoma pokrywkami ze skalą: jedną z podziałką "od 0 do 10", drugą z podziałką "od 10 do 0". Ułatwia to nastawę i odczyt stopnia otwarcia zaworu w różnych pozycjach montażowych. Zawory ARV współpracują z siłownikami ARM o kącie obrotu 90°, co umożliwia automatyzację ich pracy. Mogą być stosowane w instalacjach z czystą wodą lub wodą zawierającą maksymalnie 50% glikolu.

  - DN: 25
  - Kvs: 12 m3/h
  - przyłącze: 1'' GW
  - maksymalna temperatura: 110°C
  - maksymalne ciśnienie: 10 bar
  - materiał korpusu: mosiądz

  Jaka jest różnica pomiędzy 3-drogowym oraz 4-drogowym zaworem mieszającym?
  Zawory 3-drogowe działają na zasadzie mieszania strumienia wody o wysokiej temperaturze z wodą o niższej temperaturze. Uzyskujemy dzięki temu wymaganą temperaturę w instalacji.

  Zawory 4-drogowe posiadają funkcję podwójnego podmieszania strumieni o wysokiej temperaturze z wodą o niższej temperaturze. W wyniku czego otrzymujemy 2 strumienie wody zmieszanej: zasilający instalacje grzewczą oraz powracający do kotła. Skutkuje to podwyższeniem temperatury wody powracającej do kotła co zwiększa jego żywotność.

  Czy ma znaczenie w jakiej pozycji zamontowany jest zawór 3-drogowy mieszający? Czy może być zamontowany np. „do góry nogami”?
  Pozycja zaworu 3-drogowego przy montażu nie ma znaczenia. Może on być zamontowany w dowolnej pozycji. Istotne jest właściwe ustawienie elementu mieszającego przed uruchomieniem instalacji.

  W którym miejscu, wykorzystując jakikolwiek zawór 3 lub 4-drogowy w funkcji mieszania należy zamontować pompę cyrkulacyjną?
  W każdej instalacji wykorzystującej zawory 3-drogowe (np. ARV, ATM, ATV) lub 4-drogowe (ARV) w funkcji mieszania pompę cyrkulacyjną należy zamontować za wyjściem zaworu, tak aby mogła zaciągać zmieszaną wodę z zaworu. Każde inne umiejscowienie pompy może skutkować niepoprawnym działaniem zaworu!