Sterownik do kotła zasypowego ART PDW i dmuchawa DM 120 zestaw do pieca

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • Cena netto: 224,50 zł 276,14 zł

  Regulator ART PDW jest regulatorem do kotłów miałowych - zasypowych a jednocześnie następcą regulatora ART PD. Mikroprocesorowy regulator ART PDW przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O. w których nie ma potrzeby regulacji obrotów wentylatora (regulacja dopływu powietrza przesłoną dmuchawy), posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania.

  FUNKCJE:

  - sterowanie pompą obiegową CO
  - obsługa PILOTA lub termostatu pokojowego
  - system anty zamarzania poniżej 5°C
  - system anty zastania pomp
  - kontrola braku opału
  - czytelny wyświetlacz LED
  - łatwe w obsłudze menu

  OPIS PODSTAWOWY

  Dmuchawa (wentylator) jest to urządzenie przeznaczone do podawania powietrza do palenisk kotłów C.O. Może być również stosowany do ogólnej wentylacji pomieszczeń i urządzeń technologicznych.

  OPIS TECHNICZNY

  Obudowa wentylatora wykonana jest ze stopu aluminium. Silnik z zewnętrznym wirnikiem umieszczony wewnątrz obudowy przykręcony jest wkrętami M4. Metalowy wirnik wentylatora mocowany jest bezpośrednio na zewnętrznym wirniku silnika. Wlot powietrza do wentylatora zabezpieczony jest osłoną uniemożliwiającą dotknięcie palcem części ruchomych /turbiny/. Wszystkie połączenia elektryczne umieszczono w puszce przyłączeniowej wykonanej z materiału izolacyjnego. Silnik wentylatora przystosowany jest do napięciowej regulacji prędkości obrotowej. Wentylator posiada deklarację zgodności CE. Wentylatory typu DM 120 w różnych odmianach wykonań przeznaczone są do nadmuchiwania powietrza w kotłach C.O. oraz innych urządzeniach technologicznych w temperaturze otoczenia od -15% do +40°C i wilgotności względnej do 95%. Wentylator nie jest przeznaczony do pracy jako samodzielny przyrząd do użytku domowego lub podobnego. Podstawowe zastosowanie - piece węglowe, piece z podajnikiem retortowym 25 - 50 kW.

  Parametry
  Napięcie znamionowe: 230 V
  Częstotliwość znamionowa: 50 Hz
  Moc pobierania: 80 W
  Max. wydajność: 320 m3/h
  Max. spiętrzenie: 300 Pa
  Ramka przyłączeniowa: 120x140 mm
  Otwór wylotowy: 76x50 mm
  Położenie pracy: dowolne
  Stopień ochrony: IP 44
  Masa: 2,5 kg

  W skład zestawu wchodzi uszczelka pod dmuchawę oraz śruby montażowe.