Układ nawęglania kotla, podajnik Ewmar-Ness 20-35 KW prawy/lewy

 • Symbol produktu: 8115
 • Producent: EWMAR-NESS
 • Kod producenta EAN: 2001230081157
 • Waga: 91 kg
 • Dodaj recenzję:


 • Historia ceny
 • Dostępność: OSTATNIA SZTUKA
 • szt.
 • Cena netto: 2 105,51 zł Cena brutto: 2 589,78 zł

 • Kup teraz, zapłać za 30 dni.
  Szybkie płatności Blik.

Podajnik ślimakowy jest to urządzenie służące do podawania paliwa stałego za pomocą śruby (ślimaka) umieszczonej wewnątrz koryta ze zbiornika opału bezpośrednio na palenisko w kotle. Dzięki temu paliwo podawane jest systematycznie i równomiernie co wpływa na ekonomiczną pracę oraz wygodę użytkowania.

OPIS TECHNICZNY

Palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym nowej generacji jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-32mm. Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-32mm (od miałów do groszków).
Konstrukcja nowej dyszy palnika i zastosowanie nowego sposobu podawania paliwa pozwala na stosowanie paliw tzw. trudnych, np. węgle z wysoką liczbą rogi (spiekalnością), które to lubią tworzyć w palenisku spieki. Do konstrukcji podajnika wykorzystywane jest żeliwo, natomiast ślimak wykonany jest z żeliwa feroidalnego. Wpływa to na zwiększenie odporności na korozję, co daje użytkownikowi dłuższą żywotność. Ma to ogromne znaczenie przy użytkowaniu miału, który nie występuje w stanie suchym (pamiętajmy, że węgiel zawiera siarkę, która z wilgocią zwiększa korozję). Zastosowanie żeliwa wpływa na zmniejszenie głośności pracy podajnika i wykazuje mniejszą tendencję do przekazywania drgań na pozostałe elementy kotła. Żeliwo jest niewrażliwe na deformacje spowodowane temperaturą, co ma znaczenie w przypadku ślimaka, który podczas obniżenia paliwa w palenisku mocno się nagrzewa.
Podajnik ślimakowy Ewmarness 20-35 kW wyposażony jest w motoreduktor firmy Ewmar-Ness. Obudowa motoreduktora wykonana jest ze stopu aluminium. Silnik napędowy reduktora posiada deklarację zgodności CE. Charakteryzuje się on bardzo wysoką trwałością i wykonaniem. Moc silnika w zastosowanym motoreduktorze to 0,09 kW (90 W). Motoreduktor kręci się z prędkością 1 obrót na minutę. Tuleja w motoreduktorze ma wymiar Fi 25 mm. Łączona jest ze ślimakiem na zawleczkę. Jako zawleczkę producenci polecają śrubę Fi 5 mm z niepełnym gwintem, pełny gwint osłabia właściwości zawleczki - śruby. Śruba o twardości 8,8.
Produkt w obecnej formie jest dopracowany i przetestowany, godny polecenia.
Podajniki te stosowane są w kotłach ogrzewających powierzchnie do 320 m2. Przy czym uzależnione jest to od kubatury budynku, stopnia ocieplenia czy stosowanego paliwa.

WYMIARY PODAJNIKA:

- długość całkowita: 1000 mm
- długość kołnierza mocującego kosz zasypowy: 240 mm
- szerokość kołnierza mocującego kosz zasypowy: 210 mm
- długość paleniska: 310 mm
- szerokość paleniska: 230 mm
- wysokość płyty przyłączeniowej: 290 mm
- szerokość płyty przyłączeniowej: 250 mm
- odległość od płyty przyłączeniowej do końca paleniska: 370 mm