Deflektor żaroodporny 41 cm - betonowy BOS 135 promiennik rozbijacz płomieni

 • Dodaj recenzję:
  • Symbol produktu: 5184
  • Producent: DOMER
  • Kod producenta EAN: 5902429307461
  • Waga: 28.5 kg
  • Dostępność: DOSTĘPNY - MAŁA ILOŚĆ
  • szt.
  • Cena netto: 184,77 zł 227,27 zł

  UWAGA! Nie należy montować deflektora zimnego, czyli zaraz po odebraniu przesyłki. Zaleca się położyć deflektor na czopuchu aby stopniowo osiągnął on temperaturę panująca wewnątrz kotła. Nieprawidłowy montaż może spowodować szybsze zużywanie się, pęknięcia, a nawet połamanie sie deflektora zaraz po rozpaleniu co nie podlega reklamacji.

  Deflektor do pieca z podajnikiem ślimakowym. Wykonany jest z mieszanki betonu wysokotemperaturowego BOS 135. Konstrukcja deflektora jest wewnątrz wzmocniona prętami żelaznymi. Posiada standardowe wymiary przez co pasuje do większości kotłów z podajnikiem. Kryterium wyboru deflektora jest jego średnica zewnętrzna. Deflektor ten posiada stałe mocowanie w postaci haka. Może być zastosowany do kotłów innego typu, wyposażonych w podajniki rynnowe i inne w zależności możliwości montażowych. Zaletą deflektorów betonowych jest to że dłużej utrzymują ciepło w nich nagromadzone i powodują lepsze spalanie gazów w komorze kotła.

  Proces spalania węgla nie kończy się w palenisku. Z paleniska retortowego uchodzą produkty spalania, zawierające zawsze pewne ilości substancji palnych (gazy i opary smół oraz sadza), które powinny dopalić się w komorze spalania nad palnikiem. Do spalenia niezbędne są cztery czynniki: obecność powietrza (tlenu), dobre wymieszanie substancji palnych z powietrzem, odpowiedni czas kontaktu substancji palnych z powietrzem oraz temperatura wyższa od temperatury zapłonu substancji palnych. Jeśli niedopalone produkty spalania z paleniska trafią przedwcześnie na zimne powłoki wodne o temperaturze nieprzekraczającej 150°C (ścianki płaszcza wodnego lub awaryjnego rusztu wodnego) – spalanie zostaje przerwane i niedopalone spaliny trafiają do wymiennika, co skutkuje kondensacją (skraplaniem) smoły na powierzchniach chłodzących. Na smole bardzo łatwo osadza się pył i sadza, które ze spolimeryzowaną – w miarę upływu czasu – smołą tworzą trudne do usunięcia osady o silnie izolacyjnych właściwościach.

  Deflektor montowany w kotle nad palnikiem ma za zadanie wymieszać spaliny i powietrze oraz utrzymać w środowisku spalania wysoką temperaturę. Jest to najczęściej bardzo płaski walec żeliwny lub ceramiczny, o średnicy 200-300mm i wysokości 10-15mm (żeliwny) lub 30-50mm (ceramiczny), montowany na wysokości 100-150mm nad górną krawędzią palnika. Liczne badania udowodniły niezbicie, że jego obecność jest niezbędna z punktu widzenia czystości spalin oraz sprawności wymiennika ciepła.


  WYMIARY DEFLEKTORA
  Średnica deflektora - 410 mm
  Wysokość deflektora: około 90 mm
  Wysokość haka: 80 - 100 mm