Dmuchawa do kotła, wentylator DM 120 z przewodem 0,7 m klapka

 • Dodaj recenzję:
  • Symbol produktu: 10298
  • Producent: Domer
  • Kod producenta EAN: 5902429300349
  • Waga: 2.35 kg
  • Dostępność: DOSTĘPNY - DUŻA ILOŚĆ
  • szt.
  • Cena netto: 136,28 zł 167,62 zł

  OPIS PODSTAWOWY

  Dmuchawa przeznaczona jest do nadmuchu powietrza w piecach miałowych, zasypowych. Dmuchawa posiada aluminiową obudowę, wykonaną z kompozytów najwyższej jakości. Wszystkie elementy dmuchawy są starannie dobrane oraz wykonane. Silnik z zewnętrznym wirnikiem umieszczony wewnątrz obudowy przykręcony jest wkrętami M4. Metalowy wirnik wentylatora mocowany jest bezpośrednio na zewnętrznym wirniku silnika. Wlot powietrza do wentylatora zabezpieczony jest osłoną uniemozliwiającą dotknięcie palcem części ruchomych - turbiny. Wszystkie połaczenia elektryczne umieszczono w puszce przyłaczeniowej wykonanej z materiału izolacyjnego. Silnik wentylatora przystosowany jest do napięciowej regulacji prędkości obrotowej. Wentylator posiada deklarację zgodności CE.

  Wentylatory typu DM 120 w różnych odmianach wykonań przeznaczone są do nadmuchiwania powietrza w kotłach C.O. oraz innych urządzeniach technologicznych w temperaturze otoczenia od -15% do +40 OC i wilgotności względnej do 95%. Wentylator nie jest przeznaczony do pracy jako samodzielny przyrząd do użytku domowego lub podobnego. Podstawowe zastosowanie - piece węglowe.

  Dzięki płynnemu rozruchowi dmuchawy sterowanej regulatorem zapobiega się wybuchom nagromadzonych gazów w kotle. Wysoka jakość wykonania oraz elementy najwyższej klasy gwarantują długoletnią i bezawaryjną pracę. Wentylator nie jest przeznaczony do pracy jako samodzielny przyrząd do użytku domowego lub podobnego.

  Dmuchawa wyposażona jest w klapkę na wylocie, która zapobiega niekontrolowanym przedmuchom powietrza gdy dmuchawa nie pracuje.

  W zestawie z dmuchawą znajduje się uszczelka oraz śruby.

  PARAMETRY TECHNICZNE DMUCHAWY

  Zasilanie: 230V ~ 50Hz
  Temp. otoczenia: 0-45oC
  Pobór mocy: max 80W
  Wydatek powietrza: max 320m3/h
  Ciśnienie sprężania: max 300Pa
  Liczba prędkości: 1
  Kondensator silnika: 2µF/450V
  Rodzaj pracy: ciągły
  Klasa szczelności: IP44
  Otwór wylotowy: 75x50 mm
  Ramka montażowa: 135x90 mm
  Masa: ~2,2kg

  WYMIARY RAMKI I OTWORU WYLOTOWEGO
  Wymiary zewnętrzne ramki przyłączeniowej: szerokość 135 mm, wysokość 90 mm
  Wymiary otworu wylotowego: szerokość 75 mm, wysokość 50 mm