Domowy odstraszacz gryzoni na baterie do domu

 • Dodaj recenzję:
  • Symbol produktu: 10565
  • Producent: Tatarek
  • Kod producenta EAN: 8595166400327
  • Waga: 0.6 kg
  • Dostępność: DOSTĘPNY - ŚREDNIA ILOŚĆ
  • szt.
  • Cena netto: 78,86 zł 97,00 zł

  Wysokiej jakości odstraszacz gryzoni polskiej firmy Tatarek. Odstraszacz wykonany jest z elementów najwyższej jakości, jest solidny i trwały. Gwarantuje długoletnią pracę. Zasilanie 6 baterii R14, dołączone w zestawie.

  Zainwestuj w jakość i ciesz się bezpieczeństwem.

  Urządzenie odstrasza małe gryzonie (myszy, kuny, szczury, łasice, szczury kanalizacyjne, itp.). Emituje przerywany ultradźwiękowy sygnał of zmiennej częstotliwości (gryzonie nie są w stanie przyzwyczaić się do takiego dźwięku i nie zamieszkują chronionego „dźwiękami” terenu).

  Model OdH1 „cichy” emituje sygnały dźwiękowe niesłyszalne dla ucha ludzkiego dlatego ten model jest odpowiedni dla obszarów zamieszkałych. Dla obszarów niezamieszkanych przeznaczony jest model OdH1 „słyszalny” (dźwiękowy).

  Charakterystyka urządzenia
  Urządzenie jest przyjazne dla środowiska. Nie drażni zwierząt domowych lub ptaków. Jest nieszkodliwe – nie zabija „irytujących” gryzoni. Jest małe i lekkie, ze znikomym poborem prądu.

  Uruchomienie urządzenia
  Po usunięciu za pomocą małego śrubokręta pokrywy umieszczonej na spodzie urządzenia, należy umieścić w przegrodzie 6 szt baterii typu C (LR14) z zachowaniem odpowiedniej polaryzacji (+) , (-). Po zamocowaniu baterii i założeniu pokrywy urządzenie zacznie od razu działać. W przypadku gdy odstraszacz jest zasilany za pomocą zasilacza zaleca się usunięcie baterii, które w przeciwnym razie ulegną auto-rozładowaniu. Działanie urządzenia jest wskazywane za pomocą migającej diody LED umieszczonej na przednim panelu. Zasilanie: 9V do 12V DC / 100mA stabilizowane, polaryzacja: (+) w środku.

  Zastosowanie urządzenia
  W przypadku gdy chcemy powiększyć chroniony obszar (ok. 100m2) należy uzyć kilku urządzeń rozmieszczonych w jednakowej odległości od siebie. Sprawność urządzenia zmniejsza się gdy w pomieszczeniu znajdują się rzeczy tłumiące sygnał (obite tapicerką meble itp.). Nie należy używać odstraszacza razem z pułapkami na gryzonie (np. myszy). Producent zaleca, aby pozostawiać włączone urządzenie nawet jeśli gryzonie opuściły już chroniony obszar.

  Konserwacja
  Urządzenie nie wymaga konserwacji z wyjątkiem okresowej kontroli baterii (po ok. 3 tygodniach). Komplet baterii powinien wystarczyć na 3 miesiące. Jeśli bateria się rozszczelniła, należy natychmiast ją wymienić na nową, aby zapobiec uszkodzeniu odstraszacza.