Podajnik ślimakowy retorta do kotła pieca żeliwny Pancerpol 15-30 KW PPŻ EKO 5 Klasa i EcoDesign przełącznik P/L

 • Dodaj recenzję:
  • Symbol produktu: 12981
  • Producent: PANCERPOL
  • Kod producenta EAN: 2001230129811
  • Waga: 100 kg
  • Dostępność: DOSTĘPNY - DUŻA ILOŚĆ
  • szt.
  • Cena netto: 1 901,50 zł 2 338,85 zł

  Podajnik ślimakowy Pancerpol 15-30 kW PPŻ EKO 5 Klasa i EcoDesign jest to urządzenie służące do podawania paliwa stałego za pomocą śruby (ślimaka) umieszczonej wewnątrz koryta ze zbiornika opału bezpośrednio na palenisko w kotle. Dzięki temu paliwo podawane jest systematycznie i równomiernie co wpływa na ekonomiczną pracę oraz wygodę użytkowania.

  Podajnik Pancerpol 15 - 30 KW PPŻ przeznaczony jest do współpracy z kotłami w 5 klasie i EcoDesign

   

  OPIS TECHNICZNY

  Palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym nowej generacji jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-32mm. Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-32mm (od miałów do groszków).Konstrukcja nowej dyszy palnika i zastosowanie nowego sposobu podawania paliwa pozwala na stosowanie paliw tzw. trudnych, np. węgle z wysoką liczbą rogi (spiekalnością), które to lubią tworzyć w palenisku spieki. Do konstrukcji podajnika wykorzystywane jest żeliwo, natomiast ślimak wykonany jest z żeliwa feroidalnego. Wpływa to na zwiększenie odporności na korozję, co daje użytkownikowi dłuższą żywotność. Ma to ogromne znaczenie przy użytkowaniu miału, który nie występuje w stanie suchym (pamiętajmy, że węgiel zawiera siarkę, która z wilgocią zwiększa korozję). Zastosowanie żeliwa wpływa na zmniejszenie głośności pracy podajnika i wykazuje mniejszą tendencję do przekazywania drgań na pozostałe elementy kotła. Żeliwo jest niewrażliwe na deformacje spowodowane temperaturą, co ma znaczenie w przypadku ślimaka, który podczas obniżenia paliwa w palenisku mocno się nagrzewa.

  Podajnik ślimakowy Pancerpol 15-30 kW PPŻ EKO 5 Klasa i EcoDesign wyposażony jest w motoreduktor firmy Linix. Silnik napędowy reduktora posiada deklarację zgodności CE. Charakteryzuje się on bardzo wysoką trwałością i wykonaniem. Moc silnika w zastosowanym motoreduktorze to 0,06 kW (60 W). Motoreduktor kręci się z prędkością 1 obrót na minutę. Tuleja w motoreduktorze ma wymiar Fi 25 mm. Łączona jest ze ślimakiem na zawleczkę. Jako zawleczkę producenci polecają śrubę Fi 5 mm z niepełnym gwintem, pełny gwint osłabia właściwości zawleczki - śruby. Śruba o twardości 8,8.

  Produkt w obecnej formie jest dopracowany i przetestowany, godny polecenia.

  Podajniki te stosowane są w kotłach ogrzewających powierzchnie do 320 m2. Przy czym uzależnione jest to od kubatury budynku, stopnia ocieplenia czy stosowanego paliwa.

  W SKŁAD SPRZEDAWANEGO ZESTAWU WCHODZĄ:

  - podajnik ślimakowy wraz ze ślimakiem (elementy żeliwne)
  - palnik w postaci żeliwnego paleniska (prostokątny)
  - motoreduktor EWS-90/50-1250-40-Z walcowo-ślimakowy (Linix)
  - przewód zasilający do motoreduktora o długości 3 m

  PODAJNIK SPALA EKOGROSZEK I MIAŁ

  WYMIARY PODAJNIKA:

  - długość całkowita: 1030 mm
  - długość kołnierza mocującego kosz zasypowy: 250 mm
  - szerokość kołnierza mocującego kosz zasypowy: 250 mm
  - długość paleniska: 255 mm
  - szerokość paleniska: 225 mm
  - wysokość płyty przyłączeniowej: 280 mm
  - szerokość płyty przyłączeniowej: 235 mm
  - odległość od płyty przyłączeniowej do końca paleniska: 345 mm