Sterownik do pompy c.o. lub c.w.u. HYDRO PW regulator do kotła zasypowego

 • Dodaj recenzję:
  • Symbol produktu: 7393
  • Producent: Domer
  • Kod producenta EAN: 2001230073930
  • Waga: 1.5 kg
  • Dostępność: DOSTĘPNY - DUŻA ILOŚĆ
  • szt.
  • Cena netto: 108,40 zł 133,33 zł

  OPIS PRZEDMIOTU
  Mikroprocesorowy Regulator Temperatury Hydro PW przeznaczony jest do sterowania pracą pompy w dowolnych konfiguracjach i ustawieniach. Posiada elektroniczny wyświetlacz gwarantujący dokładną możliwość ustawienia żądanych temperatur. W przeciwieństwie do sterowników wyposażonych w pokrętło manualne jest łatwiejszy i czytelniejszy, a przede wszystkim bardzo dokładny. Dzięki zastosowaniu technologii mikroprocesorowej posiada możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota pokojowego (tej funkcji nie posiada żaden inny produkt dostępny na rynku).

  MOŻLIWOŚCI REGULATORA
  Regulator posiada możliwość pracy w trzech różnych programach:
  - program CO
  - program CWU
  - program Funkcja termostatu

  Program CO
  ten program przeznaczony jest do załączania pompy obiegu wody CO. Zadaniem regulatora jest załączanie pompy jeśli temperatura przekroczy żądaną wartość oraz wyłączenie jej jeśli temperatura na kotle obniży się do wartości „Temperatura załączenia pompy – Histereza pracy pompy” - kocioł wychłodził się na skutek wygaszenia. Zapobiega to niepotrzebnemu działaniu pompy, co pozwala zaoszczędzić energie elektryczną i przedłuża żywotność pompy.
  W tym programie powyżej 85oC załączana jest pompa CO, zapobiega to przegrzaniu kotła. Poniżej 5oC załączana jest pompa co opóźnia przemarznięcie niektórych elementów instalacji C.O., pompa wyłączy się w temperaturze 7oC. Co 14 dni na 1 minute załączana jest pompa - zapobiega to zastaniu się pompy po sezonie grzewczym

  Program CWU
  program ten przeznaczony jest do załączenia pompy ładującej zasobnik CWU. Zadaniem regulatora jest załączenie pompy jeśli temperatura zasobnika CWU przekroczy wartość ustawioną w odpowiednich parametrach i wyłączenie jej jeśli zasobnik CWU osiągnie temperaturę zadaną. W tym programie poniżej 5oC załączana jest pompa co opóźnia przemarznięcie niektórych elementów instalacji C.O., pompa wyłączy się w temperaturze 7oC. Co 14 dni na 1 minute załączana jest pompa - zapobiega to zastaniu się pompy po sezonie grzewczym.

  Program Termostat
  W programie tym regulator spełnia funkcje termostatu. Załączenie pompy następuje od momentu załączenia regulatora do temperatury zadanej.

  Panel pokojowy
  Regulator Hydro PW wyposażony został w wyjście typu RJ12 umożliwiające podłączenie termostatu pokojowego wyposażonego w bez napięciowe wyjście przekaźnikowe. Długość przewodu łączącego regulator z pilotem nie powinna przekraczać 50 metrów. Jeżeli istnieje konieczność podłączenia panelu na przewodzie dłuższym niż 50 metrów należy zakupić specjalną wersję panelu z gniazdem DC do podłączenia zewnętrznego zasilacza (z zasilaczem transmisja możliwa do 200m)

  PARAMETRY TECHNICZNE
  Napięcie zasilania – 230V, 50Hz
  Zabezpieczenie (szybkie bezpieczniki topikowe) – 3,15A / 250V
  Czujnik temperatury kotła, podajnika, CWU, mieszacza – KTY 81-210
  Pobór mocy (tylko regulatora) – do 2W
  Zakres pomiaru temperatury – 0 – 100oC
  Obciążenie wyjścia pompy CO. 230V; wyjście przekaźnikowe – 250W
  Temperatura otoczenia podczas pracy regulatora – 5 – 45oC
  Maksymalna wilgotność otoczenia – 75%
  Włączenie pompy w niskich temperaturach – poniżej 5oC
  Włączenie pompy
  - zapobiega to zastaniu się pompy po sezonie grzewczym – co 14 dni na 1 minutę